Monday, August 8, 2011

Ben Geldim

Ne kadar uzun zaman oldu değil mi? 
Uzun bir aradan sonra paylaşımlarıma devam etmek istiyorum ama henüz ne paylaşımı yapacağımı bilemiyorum.
Aslında önümde yapılması gerekenler diye uzunca bir listem var:)
Mesela uzun bir ara verdiğim "Çakma Star" hikayeme devam etmeliyim. Yoksa korkuyorum çingumu yolda göreceğim valla kafamı gözümü yaracak diye. (Böyle dediğime bakmayın çingum yapmaz öyle şeyler ama ben olsam yapardım. Nerde kızım bu hikaye başladın da devamı nerde? Ama gerçekten makul sebeplerim var. Köydeydim, çingumda bundan haberdardı kızmıyorsa o yüzdendir yani.)
Köyde bunca zaman ne yaptın derseniz iş gücün dışında oturdum dizi izledim ve de yeni bir gelişme
GİF YAPMAYI ÖĞRENDİM. Evet artık bende Gif yapabiliyorum hatta çalışmalarım oldu. Ki onları da bloğumda paylaşmayı düşünüyorum. 
Mei-chan no shutjisi mi neydi şu Japon dizisinin adı? Türkçe adı mei-chan'ın kahyası. Evet o diziyi tamamladım. Eğlenceli miydi. Eh güldüğüm yanları oldu tabi.
Ama başroldeki erkeğin-Hiro Mizushima- oyunculuğunu hiç mi hiç beğenmedim. (Yakışıklılar cennetindeki 2. yurdun başkanı) Oysa ki bu diziyi ondan sebep izlemeye başlamıştım. Ee mei-chan'de nasıl ütopik bir karakterdir ben desem size inanmazsınız izleyip görmeniz lazım. Polyana mei-chan'ın yanında solda sıfır kalır o kadar yani.
Dizinin eğlenceli kısımları benim için okuldaki diğer öğrenciler ve kahyaları ile olan ilişkileriydi. Her bir bölümde ayrı bir macera işlendi. Bu kısımları heyecanlıydı bak hakkını yemeyeyim.
Mei-chan'in de pollyanacılık oynayışının özü de bu dizinin manga'nın diziye çevrilmiş hali olduğunu öğrendiğimde aklımda tamam dedi.
Çünkü artık japon dizilerinde kötü karakterler dizinin sonunda iyiye dönüşüyor rahat rahat kimseden nefret edemiyorsun diye düşünmeye başlamıştım.
Neyse mei-chan'i bir yana bırakıyorum ve yeni bir japon dizisi tavsiyesi aldım ilerleyen zamanlarda fırsat bulduğumda o diziyi izlemeyi düşünüyorum.
Biraz fazla konuştum neyse bir sonraki gönderimde 21 gifleri ile buluşmak dileğiyle :)

No comments:

Post a Comment