Thursday, June 30, 2011

Min Min Min


Arsız çocuğun yaramazlıkları

Koreli ünlüler genellikle ajansları tarafından özenle korunurlar. 
Park Jung Min’in ekip arkadaşları otelin balo salonunda ışıklandırmayı hazırlarken Park Jung Min balo salonunun yanındaki odada dinleniyordu.
Birdenbire kapı açıldı ve bir baş gözüktü ve gülümseyerek “işiniz zor olmalı” dedi. Bu kişi röpörtaj yapacağımız, kariyerine SS501 ile başlayan ve solo ile devam ettiren Park Jung Min’di.
Gerçekten yaramaz biri, röpörtaj başlamadan bile bizde bu izlenimi bıraktı.
Başka yaramazlıkları da oldu. Röpörtaj sırasında muhabirin telefonu çaldı. Park Jung Min telefonu kaptığı gibi sahiplendi, telefondaki kişi ile gevezelik yapmaya başladı. Allahtan konuşmayı daha fazla uzatmadan hat koptu. Yoksa ne olacabileceğini hayal edemiyorum.
Ona yakın olan kişi(menajerinden bahsediyor) olanları görünce haylaz kardeşini görmüş gibi kafasını salladı ve muhabire “Korkmayın, başkalarının telefonlarını cevaplamayı sever…” dedi . Ah! Ne garip bir alışkanlık (((muhabir jungmin’den korkmuş yahu he)))

Park Jung Min kendisini iyimser, mutlu ve tasasız biri olarak tanımlıyor. “Ben diğerlerine göre daha hayat doluyum” JungMin bunu gençliğinde yaşadıklarına bağlıyor. O gençken Seoul’de yaşıyordu ama ailesi kırsal bölgedeki memleketlerinde yaşıyorlardı. Jungmin tatillerde ailesinin yanına gider ve bir süre kalırdı. Uyumlu bir aile, kardeşler arasında yakın ilişkiler,dertsiz tasasız çocukluk hayalleri ona yaşama sevinci için öncülük etti, gördüğü her şey sevimli renklerle doldu taştı.

Narşist Sevimli Çocuk Nasıl Eğlenileceğini biliyor.

JungMin’in bir ablası var. Ablası uzun zamanlar büyükannesi ile yaşadığı için erkenden olgunlaşmıştı ( (annelerimizin deyişiyle oturmasını kalkmasını bilen biri olmuş yani)), böylece kardeşine iyi bakabildi, JungMin her zaman çok iyi korundu, sevildi ve aynı zamanda nasıl eğlenileceğini de biliyor.

JungMin seyahat ederken-tıpkı şu an Şangay’a gittiği gibi- yanında hep göz bandı ve kulak tıkacı olur, tıpkı bir çocuk gibi. Adamakıllı uyuyabilmek için sesiz bi ortama ihtiyaç duyuyor. Geçmişte daha çok ürün kullanıyordu. “Biz ünlülerin dinlemeye ayıracak vakti kısıtlı , boşa geçirecek vakit yok, biran önce uyuyabilmemiz gerekiyor” 

Çocukluk anılarının çoğunu hatırlıyor. Bir çok çocukluk hatırası var. Yeterince olgunlaşmadı ama bu O, hayranlarının sevdiği eşsiz kişi. ((( Evetttt biz onun çocukluğunu seviyoruz.^^)))
Şimdi şöyle bir bakalım. En sevdiği kişi kendisi, en sevdiği film onu
n oynadığı film, o, o, o… 
“Korecede Narşistliği tanımlayan bir kelime yok ama ben hala kendimi seviyorum” (((Bizde senin bu halini seviyoruz Oppaa^^ ))) JungMin narşist olmaya devam edecek, “Eğer bir insan kendini sevmezse başkasını gerçekten nasıl sevebilir merak ediyorum?”Halk müziği eşliğinde Şangay’ı Seviyorum

JungMin’in dış görünüşüne bakarak Narşist olduğu kanısına varırsan şiddetle yanılırsın. (((Evet benim bir zamanlar düştüğüm hata :^^ ))) 
O her zaman başkaları tarafından ilgi gören biri olsa da başkalarına da ilgi gösterir. Önceleri SS501 grup aktiviteleri devam ederken çantasında ilaç kutuları taşırdı.Sadece kendisi için değil tüm grup arkadaşları için taşırdı.Zaman zaman kimi üyeler hasta olacak gibi olduğunda kimse buna hazırlıklı değildi ama hemen orda JungMin doktor rolünü üstlenirdi.
Kariyeri,çalışmaları ile ilgili olarak Park Jung Min çok yetenekli ve çalışmak için azimli. Aksi olsaydı solo devam etmek için risk almazdı.
JungMin ilk solo’sunu çıkaran SS501 üyesi. Aslında solo’suna hazırlanırken, SS501,şimdiki ajansı ve Sony Muzik ile ilgili tam bir belirginlik yoktu ama o çoktan bireysel çalışmalarına başlamıştı.
Jung Min “Tek başına çalışmak çok zorlu ama herkesin içi rahat etsin ben her şeyi yoluna koyacağım.” Dedi.
Onu duygulandıran şeylerden biri de önceden SS501 ile Şangay’a gelmişti ve şimdi de yalnız geldi. Ama hayranların sevgisinden öncekine oranla bir azalma yok. Tüm fanlara teşekkür etmeli.
“Gerçekten Şangay’ı seviyorum” Bunu özellikle söyledi. “Şangay’ı seviyorum tıpkı önceki gelişim gibi. Çünkü Burası Şangay” Başka sebepler mi? Jung Min bir şarkı ve dans ile açıkladı “ Korede bir halk şarkısı vardır., çocukluğumdan beri dinlerim. Şangay Şangay…” dedi ve jungmin dans etmeye başladı.Fan Toplantısı için Şangay gezisi, daha sonra Japonyada yayınlanacak solo albümü. Aynı zamanda onun ilk idol dizisi olacak olan Tayvan dizisi için bekliyoruz. Due to Chai Zhi Pinghayali bile güzel.

Dil sorunu yaşıyor musunuz? Bu ilk ve en önemli sorun olsa gerek.
Aslında bu problemle ilgili olarak, Muhabirin Jungmin ile röpörtajı bir cevap olabilir.
Röpörtajın başında Çince “Merhaba” dedi. Bu zaman zarfında muhabir JungMin’e bazı sorular sordu, jungmin soruların genelini anlayabiliyordu. Aynı zamanda az da olsa cevaplayabiliyordu. Daha karmaşık olanları eğer yavaşça söylerseniz anlayabiliyor.
Sadece 2 aydır Çince öğrendiğini göz önüne alırsak gerçekten iyi. Ve röpörtaj boyunca çevirmen olmasına rağmen Muhabir Çince konuştuğunda dikkatle dinliyordu. Genelde muhabir sorusunu bitirdiğinde daha çevirmen çevirisini tamamlamamışken o soruyu anlamış oluyordu ve cevaplıyordu. 
Şaşırtıcı!!!


Yardımcısı “Hangi Koreli hem Korece hem de Çince konuşabilir ki.”dedi. Daha önceleri Park Jung Min Çinde Çince şarkı seslendirdi, telaffuzu düzgündü, övgüler aldı. Onun dil yeteneği doğuştan geliyor sanki çok çaba sarfetmiş gibi hemen öğreniyor. Onun koredeki takma adı “Park Dili”
Park Jung Min şarkının sözlerini hala hatırladığını itiraf etti. Ama annesi bu şarkının kore versiyonunu ona çocukluğundan beri söylerdi bu yüzden bu şarkıya hiç yabancı değil, muhabire şarkının kore versiyonundan biraz mırıldandı.
Bunun yanı sıra JungMin’in söyleyebildiği Çince şarkıları da açıkladı. “Zhang Guo Rong’nın <<追>> şarkısı , Guang Liang’nın <<童话>> şarkısı , Wei Li An’nın <<有没有>>şarkısı …” Ne Wei Li An daha yeni bir şarkıcı ama onun şarkılarını bile söyleyebiliyor mu?
Aslında yakınındaki Tayvanlılar sayesinde onu tanıdı ve böylece şarkısını da öğrendi.

Çin medyası ona hangi Çinli yönetmeni sevdiğini sorduğunda “Wang Jia Wei, Chen Ke Xing” cevabını verdi.Aslında ajansı JungMin’in bu iki yönetmenden birinin filminde oynamasını umuyor, bunu söylemesi ne kadar uygun tartışılır. 
O hala genç , bu yüzden 90ların Tayvan ve Honkong eğlence akımına şahit olmadı,gençliğinden tanıdığı çok fazla idol yok. Eğlence sektörüne katılmadan önce belli bir tarzı yoktu.
Çin sanatçıları arasında Koreli 百想艺术大奖 ödülünü kazanan Tang Wei’den etkilenmişti.
Park Jung Min “ sevimli görünüyordu, ama oyunculuğunda bir derinlik vardı” dedi.
Jung Min muhabire “Sence başka hangi Çinli yönetmenin filminde ounayabilirim?” diye sordu. 
Muhabir “ Chen Kai Ge , kore kültürü ile daha içli dışlı ayrıca Seoul’un tanıtım filmini de çekti” diye cevapladı.
Ama Jungmin’i tanıdıkça başka bir cevap daha ortaya çıktı -güneş ışığı gibi yaramaz bir çocuk ama aynı zamanda ciddi ve iş ile ilgili fikirleri var, JungMin Steven Chow filmlerinde de oynayabilir.


Park Jung Min’in diğer haylazlıkları…
Kendini bir hayvan ile tanımla :At
Uyumadan önce yapman gereken şey:: Göz bandımı ve kulak tıkacımı takmak ve dua etmek
Başkalarıyla kıyaslandığında seni geçemeyecekleri özelliğin : Hiçbir sebep olmadan bile kendime güveniyor oluşum.
Stres atma metodun: Gülmek
Çantanda bulunan şeyler: Göz maskesi, Kulak tıkacı, El kremi, bazı aksesuarlarım, ilaçlar ve günlüğüm.
İdeal kız tipin: Sevimli, anne babaya saygı duyan , ve de benim haylazlıklarımı kabullenebilecek biri 
İdeal kız tipine bir örnek: Go So Young ((Merak etmeyin kızlar genç biri değil  tehlike yok.Evli barklı bir kadın ^^ )))
Sana göre en yakışıklı adam nasıl biri: Babam gibi biri.. ((Hayırdır neden ben gibi biri demedin ^^)))
Değiştirmek istediğin bir huyun: Daha az duyarlı olabilmek
En çok arzuladığın şey: cüzdan bulmak, nette alışveriş yapmak, Japonca ve Çince öğrenmek
3 dilek hakkın olsa ne isterdin: 1) mutlu olmak 2) minnettar bir yürek 3) başka bir 3 dilek hakkı daha (((Zeki Min ^^  )))

No comments:

Post a Comment